7.11.2024
Nápady, které vám pomohou zbavit se komárů u zahradního jezírka I.
Zahradní jezírko… je krásným doplňkem zahrady, který navozuje pohodu a romantickou atmosféru. Bohužel, stojatá voda může lákat i komáry, kteří si ji vybírají
Přírodní zahradní jezírka přímo do vašich zahrad!
Aktuality
Mezi nejdůležitější jezírkovou techniku patří bezesporu filtrace. Platí to zvlášť v případě, kdy máte v jezírku pouze stojatou vodu (u jezírka nemáte žádný vodopád, říčku nebo v něm není zabudována žádná fontána, jenž by pomáhali provzdušňovat vodu a tím udržovali biologickou rovnováhu v jezírku).
S udržováním čisté vody v okrasném jezírku vám tedy pomůže jezírková technika, především pak filtrace. Během jejího pořizování, instalace či používání vám na mysli jistě vyvstane řada otázek. Několik z nich, i s náležitými odpověďmi, si můžete projít níže v článku.
Jak dlouho trvá, než se po instalaci filtru vytvoří bakterie?
Přibližně 4 – 6 týdnů. Tuto dobu ale můžete zkrátit použitím speciálních mikroorganismů, které se rozmnožují ve vodě, které má teplotu od 10°C.
Pomáhá filtrační systém také proti vláknitým řasám?
Bohužel nepomáhá. Filtry pomáhají odbourávat pouze plovoucí zelené řasy.
Má filtrační systém běžet 24 hodin denně?
Rozhodně ano. V případě, že by totiž filtr nebyl stále v provozu, by mohlo dojít k odumírání bakterií a mikroorganismů z důvodu nedostatku kyslíku, nacházejících se ve filtrační rohoži a potřebných pro biologickou filtraci.
Mohu ve svém okrasném jezírku používat více druhů filtrů.
Ano, různé filtrační systémy můžete v zahradním jezírku používat paralelně.
Podle kterých kritérií vybírat filtrační zařízení?
Výběr filtračního systému závisí na:
Při nákupu můžete vybírat mezi průtokovým filtrem a filtrem tlakovým. První zmíněný je určený především pro velká jezírka, zatímco ten druhý, tlakový, se využívá spíše u menších jezírek.
Mohu nechat filtrační systém přes zimu v jezírku?
Určitě ne. Na začátku zimy byste měli systém odpojit, vyčistit a uložit tak, aby byl chráněn proti mrazu.